Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Tam-Silk naisten merinovillasilkkinen kilpikonnakauluspaita



Ohut ja hengittävä merinovillapaita alimpaan kerrokseen. Mallissa on puolikorkea kaulus, joka suojaa hyvin kurkunpäätä viimalta. Se sopii erinomaisesti aluskerrastoksi vaelluksille ja veneilyyn.

Joustava ja sileä materiaali siirtää kosteuden iholta ja hengittää tehokkaasti. Villan ansiosta paita pysyy lämpimänä ja mukavana myös kosteissa oloissa.

Silkki tunnetaan paitsi sileydestään myös siitä, että se on luonnonkuiduista kestävin. Silkki lisääkin mukavasti merinovillaneuleen kestävyyttä. Myös silkki on lämmintä ja iholle merinovillaakin hellempää. Käytetty merinovilla on mulesing-vapaata.

Paita on luonnostaan hygieeninen ja ehkäisee hajujen syntymistä. Sopii ympärivuotiseen käyttöön.

Materiaalit: 85% merinovilla, 15% silkki

Valmistettu Suomessa. 

Mittataulukko:

S: rinnanympärys=78-98cm, keskitaka pituus=60cm, hihan pituus=54cm, olka 9cm
M: rinnanympärys=82-102cm, keskitaka pituus=62cm, hihan pituus=56cm, olka 9cm
L: rinnanympärys=86-106cm, keskitaka pituus=64cm, hihan pituus=58cm, olka 10cm
XL: rinnanympärys=90-110cm, keskitaka pituus=66cm, hihan pituus=60cm, olka 10cm
XXL: rinnanympärys=94-114cm, keskitaka pituus=68cm, hihan pituus=62cm, olka 10cm

Mitat kuvassa:

A=rinnanympärys
B=keskitaka pituus
C=hihan pituus
D=olka (olan pituus)

30 pv alin hinta: 69.00 €

Hinta:69.00 €84.90 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
XS1 kpl
XXL2 kpl
3XL2 kpl

Suosittelemme myös

Millers pitkät alushousut, musta

millers_pitkatalushousut_mu1.jpg&width=280&height=500
Kalsarit eli tykit eli pitkät piiput. Perinteinen pitkälahkeinen puuvilla-alushousu lisälämmikkeeksi talven pakkasille. Kestävä, edullinen ja huoleton vaihtoehto. Kokomustat ja varustettu sepaluksella.
Materiaalit: 100% puuvilla
Hinta: 9.95 €

Paksut merinovillahousut, unisex, tumma viininpunainen

merinovillahousut_tummaviininpuna.jpg&width=280&height=500
Paksu merinovillahousu
Kun tarvitset lämpimämpää välihousua nämä ovat valintasi. Mukava merinovillahousu sopii sekä viileään että kylmään keliin eikä haittaa vaikka kulkiessa pukkaisi vähän hikeä. Paksuissa merinovillaisissa välihousuissa (paino n. 375 g/m2) pystyy istuskelemaan pidempäänkin palelematta..
Hinta: 69.99 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »