Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Sveitsi M83 maastohousut, ylijäämä



Sveitisiläiset maastohousut mallia TAZ 83. Varsin hyvät reisitaskuhousut mielenkiintoisella Alpenflage maastokuviolla. Punainen maastokuvio herättää huvitusta ja ihastusta, mutta se on jopa melko toimiva syksyiseen maastoon. Jos taas maastoutuminen on toissijainen seikka, nämä pöksyt on varmasti hyvä hankinta. 

Tiheä kangas ei ole yhtä raskas kuin vanhemmassa M70 mallissa, vaan näillä retkeilee mukavan hengittävästi. Reisitaskut sulkeutuu neppareilla ja takatasku tarranauhalla. Sivutaskuissa on myös kivasti tilaa. Vyötäröllä on kuminauha joka antaa hieman joustoa (joistain yksilöistä kuminauha on kuoleutunut, ei haittaa käyttöä vyön kanssa). 

Materiaalit: 50% puuvilla, 50% polyesteri

Vaihtoehtojen koot on ilmoitettu housuihin merkittynä kokona. Numerot tarkoittavat housujen vyötärön leveyttä ja lahkeen pituutta. Vyötärönympäryksen saat siis kertomalla esimmäisen numeron kahdella (esim. 44/76 = 88 cm vyötärö, 76 cm lahje).

Käytettyä armeijan ylijäämää.

Hinta:29.90 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
40/841 kpl
44/721 kpl

Suosittelemme myös

US ACU Bermuda shortsit, Mil-Tacs FG

shortsit_acu_rs_tacsfg.jpg&width=280&height=500
Kevyet ja ilmavat shortsit tilavilla reisitaskuilla. Valmistettu kevyestä ja kestävästä Ripstop kankaasta, joten nämä on mukavat yllä kuumilla keleillä. Molemmilta puolilta löytyy sivutaskut, reisitaskut ja takana kaksi läpällistä sivutaskua. Reisitaskujen läpät suljetaan tarranauhalla ja taskun suuta..
Hinta: 39.95 €

Hirvikalsarit, oliivi

hirvikalsarit_171931812466703b659ca36_1000x.jpg&width=280&height=500
Oliivinvihreät pitkälahkeiset puuvillaiset alushousut hirvikuvioilla. Rento leikkaus ja selpalus tekevät näistä mukavan tuntuiset perinteiset kalsarit. Monen mielestä nämä ovat se ainoa oikea alusvaate kylmänä vuodenaikana. 
Materiaali: 100% puuvilla 
Hinta: 17.95 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »