Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Turkki M2018 kenttähousut, ylijäämä



Armeijan ylijäämätuotteeksi harvinaisen modernit kenttähousut Turkin asevoimien valikoimasta. Kevyt RipStop-kankainen housu on kuvitettu vaalealla hiekkakuviolla johon on lisätty vaaleanvihreitä läikkiä. Housut sopivat parhaiten lämpimän sään toimintaan. Käytetty kangas on kevyttä ja leikkas on väljä ja hengittävä.

  • Taka- ja reisitaskut nappiläpillä
  • Avoimet sivutasku
  • Vyötäröllä vyölenkit ja jousto
  • Nappisepalus
  • Lahkeiden suissa kiristykset
  • Vahvistetut polvet ja takamus

Vaihtoehdot ilmoitettu muodossa: armeijan kokomerkintä ja suluissa selvennys.

Materiaalit: 50% puuvilla, 50% polyamidi

Käytettyä ylijäämää, joten paikkoja ja muita harjoittelun jälkiä esiintyy. Ehjää ja kestävää käyttövaatetta.

Hinta:35.90 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
S-A (S-lyhyt)2 kpl
S-B (S-keskipitkä)2 kpl
M-A (M-lyhyt)1 kpl
M-C (M-pitkä)1 kpl

Suosittelemme myös

Turkki M2021 kenttätakki fleece-vuorilla, ylijäämä

turkki_m2021kenttatakki_fleece1.jpg&width=280&height=500
Maastokuvioitu kenttätakki viileään säähän. Ulkopinta hengittävää ripstop kangasta ja sisällä fleece-vuori. Ylijäämätavaraksi tämä takki on melko moderni ja hintaansa nähden erittäin hyvä asuste viileään säähän.

Tilava huppu joka voidaan piilottaa kaulukseen
Vetoketjutasku molemmissa hihoissa
Vetoketjulliset..
Hinta: 39.90 €

Britti maastohousut, Tropical, Desert DPM, ylijäämä

brit_desdphousu_tropical1.jpg&width=280&height=500
Kevyet taisteluhousut vaalealla aavikkokuviolla, Brittien varastoista. Pehmeää ja ilmavaa materiaalia, joten sopii hyvin kesähousuiksi lämpimään säähän. Malli on myös mukavan väljä ja erittäin hengittävä. Lahkeissa napeilla suljettavat reisitaskut ja ylhäällä normaalit etutaskut molemmin puolin. Vyötäröllä..
Hinta: 25.00 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »