Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Turkki M2018 kenttähousut, ylijäämä



Armeijan ylijäämätuotteeksi harvinaisen modernit kenttähousut Turkin asevoimien valikoimasta. Kevyt RipStop-kankainen housu on kuvitettu vaalealla hiekkakuviolla johon on lisätty vaaleanvihreitä läikkiä. Housut sopivat parhaiten lämpimän sään toimintaan. Käytetty kangas on kevyttä ja leikkas on väljä ja hengittävä.

  • Taka- ja reisitaskut nappiläpillä
  • Avoimet sivutasku
  • Vyötäröllä vyölenkit ja jousto
  • Nappisepalus
  • Lahkeiden suissa kiristykset
  • Vahvistetut polvet ja takamus

Vaihtoehdot ilmoitettu muodossa: armeijan kokomerkintä ja suluissa selvennys.

Materiaalit: 50% puuvilla, 50% polyamidi

Käytettyä ylijäämää, joten paikkoja ja muita harjoittelun jälkiä esiintyy. Ehjää ja kestävää käyttövaatetta.

Hinta:35.90 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
S-A (S-lyhyt)2 kpl
S-B (S-keskipitkä)2 kpl
M-A (M-lyhyt)2 kpl
M-B (M-keskipitkä)1 kpl
M-C (M-pitkä)1 kpl
L-B (L-keskipitkä)1 kpl
XL-A (XL-lyhyt)1 kpl

Suosittelemme myös

US ACU Bermuda shortsit, AT-Digital

miltec_acushortsit_atdigi1.jpg&width=280&height=500
Kevyet ja ilmavat shortsit tilavilla reisitaskuilla. Valmistettu kevyestä ja kestävästä Ripstop kankaasta, joten nämä on mukavat yllä kuumilla keleillä.
Molemmilta puolilta löytyy sivutaskut, reisitaskut ja takana kaksi läpällistä sivutaskua. Reisitaskujen läpät suljetaan tarranauhalla ja taskun suuta..
Hinta: 39.95 €

Sveitsi M83 maastohousut, ylijäämä

sveitsi_m83_maastohousut2.jpg&width=280&height=500
Sveitisiläiset maastohousut mallia TAZ 83. Varsin hyvät reisitaskuhousut mielenkiintoisella Alpenflage maastokuviolla. Punainen maastokuvio herättää huvitusta ja ihastusta, mutta se on jopa melko toimiva syksyiseen maastoon. Jos taas maastoutuminen on toissijainen seikka, nämä pöksyt on varmasti hyvä..
Hinta: 29.90 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »