Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Britti maastohousu Combat DPM lightweight, käyttämätön ylijäämä



Brittien lämpöisen sään taistelupöksyt, eli lujasta puuvilla-polyesteri kankaasta valmistetut maastokuviolliset reisitaskuhousut. Housujen materiaali on mukavan ilmavaa ja sopivan paksuista Suomen kesään. Toki menee keväät ja syksytkin, alle vaan tarpeen mukaan kerrosta. Värinä on DPM. 

Vyötäröllä on vyölenkkien lisäksi nauhakiristys, kiristys löytyy myös lahkeiden suista. 

Materiaalit: 65% puuvilla, 35 % polyesteri

Koko on ilmoitettu: lahkee sisäsauma/vyötärönympärys senttimetreinä.

Käyttämätöntä armeijan ylijäämää, täysin uudenveroista kamaa siis. 

Hinta:29.90 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
75/68 cm2 kpl
75/72 cm2 kpl
80/72 cm2 kpl
85/80 cm3 kpl

Suosittelemme myös

BW Parka, Saksa, käyttämätön ylijäämä

bw_parka_kayttamaton.jpg&width=280&height=500
BW-maastotakki hupulla, Saksa
Saksan armeijan käyttämätön hupullinen maastotakki flecktarn-maastokuviolla. Pitkähelmainen takki suojaa erinomaisesti tuulisella säällä, kaulus on riittävän korkea ja hupun saa kiristettyä pään suojaksi. Tiheä kangas on tuulenpitävyyden lisäksi myös erittäin kulutuskestävä..
Hinta: 59.90 €

SA peltipaita

peltipaita_ilmantaskua.jpg&width=280&height=500
Peltipaidat saatavilla nyt myymälästä ja verkkokaupasta!
Peltipaita on varmasti suurimpia klassikoita intin vaatteista ja meiltäkin näitä on kysytty lähes viikottain. Kyseessä on siis jo palveluksesta poistunut matalalla kauluksella varustettu paita, jonka alla pidettiin toista yhtä legendaarista vaatetta..
Hinta: 79.95 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »