Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

SA M91 t-paita



Bunkkeri Pro Mil - SA M91 t-paita

Suomen armeijan T-paita sopii käytettäväksi ihoa vasten aluskerrastona lämpimänä vuodenaikana (lämpöä yli 10 astetta). Kangas on hengittävää pikee-neulosta ja mukava päällä. Materiaalit kestävät käyttöä ja pesua erinomaisesti.

Mitoitus on varsin reilu ja paidan leikkaus on väljä. "Normaalin" mitoituksen saa valitsemalla pykälää pienemmän koon ja tiukemman paidan ystävät ovat ottaneet parikin kokoa alaspäin.

Tekniset tiedot:

Vasemmassa hihassa arvomerkkipaikka
Väri: Vihreä
Materiaali: 50% Pes, 50% Co

Pesu 60 C

Tuote kuuluu Erärepun omaan BUNKKERI PRO Mil -sarjaan

Bunkkeri Pro -tuotteet on suunniteltu toimimaan kenttä- ja eräolosuhteissa. Mil-sarja noudattaa tinkimättä puolustusvoimain materiaali- ja laatustandardeja. Niihin ei ole tehty omia virityksiä, joten ne näyttävät ja toimivat samoin kuin PV:n originaalit.

Hinta:38.50 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
XS4 kpl
M7 kpl
L9 kpl
XL20 kpl
XXL15 kpl
XXXL11 kpl

Suosittelemme myös

M05 Tactical "Hunter" pakkashousut, lumikuvio

pakkashousut_m05hunter_lumi1.jpg&width=280&height=500
M05-pakkashousut ovat tutut armeijasta ja ne on valmiina kovimpiin pakkasiin. Nämä Suomen sotaväenkin vuolaasti kehumat henkselihousut ovat omiaan pilkki- tai hirvipassihommiin. Housut on erittäin helppo pukea päälle ja riisuakin, vaivaton heittää päälle vaikka passipaikalla. Näppärät, maastoon sulautuvat..
Hinta: 214.90 €

Kenttäpoolo M91 musta, Origopro

m91_kenttapoolo1.jpg&width=280&height=500
Suomen armeijan poolopaita on suunniteltu käytettäväksi ihoa vasten teknisenä aluskerrastona. Kangas on hengittävä ja lämmin, vetoketjullisen kauluksen saa taitettua kätevästi tarvittaessa. Kotimaisella mitoituksella tehty paita on käytännöllinen ja mukava päällä, pitkä selkämys pysyy aisoissa kovemmassakin..
Hinta: 59.90 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »