Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

SA M91 t-paita



Bunkkeri Pro Mil - SA M91 t-paita

Suomen armeijan T-paita sopii käytettäväksi ihoa vasten aluskerrastona lämpimänä vuodenaikana (lämpöä yli 10 astetta). Kangas on hengittävää pikee-neulosta ja mukava päällä. Materiaalit kestävät käyttöä ja pesua erinomaisesti.

Mitoitus on varsin reilu ja paidan leikkaus on väljä. "Normaalin" mitoituksen saa valitsemalla pykälää pienemmän koon ja tiukemman paidan ystävät ovat ottaneet parikin kokoa alaspäin.

Tekniset tiedot:

Vasemmassa hihassa arvomerkkipaikka
Väri: Vihreä
Materiaali: 50% Pes, 50% Co

Pesu 60 C

Tuote kuuluu Erärepun omaan BUNKKERI PRO Mil -sarjaan

Bunkkeri Pro -tuotteet on suunniteltu toimimaan kenttä- ja eräolosuhteissa. Mil-sarja noudattaa tinkimättä puolustusvoimain materiaali- ja laatustandardeja. Niihin ei ole tehty omia virityksiä, joten ne näyttävät ja toimivat samoin kuin PV:n originaalit.

Hinta:38.50 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
XS4 kpl
M4 kpl
L9 kpl
XL19 kpl
XXL15 kpl
XXXL11 kpl

Suosittelemme myös

Tam-Silk naisten merinovillasilkkinen kilpikonnakauluspaita

tamsilk_puolikaulus_1.jpg&width=280&height=500
Ohut ja hengittävä merinovillapaita alimpaan kerrokseen. Mallissa on puolikorkea kaulus, joka suojaa hyvin kurkunpäätä viimalta. Se sopii erinomaisesti aluskerrastoksi vaelluksille ja veneilyyn.
Joustava ja sileä materiaali siirtää kosteuden iholta ja hengittää tehokkaasti. Villan ansiosta paita pysyy..
Hinta: 69.00 €84.90 €

SA merinovillapipo

sa_merinopipo_varit.JPG&width=280&height=500
Bunkkeri Pro - SA merinovillapipo
Suomen armeijan miehistöpipon mallilla valmistettu laadukas merinovillapipo. Tiheä neule ja sileä merinovillalanka tekevät piposta erittäin hyvin päähän istuvan. Saumaton alareuna ei hierrä päätä ja reunan voi vetää vaikka suoraksi tarvittaessa. Pipo istuu mukavan napakasti..
Hinta: 26.95 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »