Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Anar Kitka miesten merinovillaneule, harmaa



Anar Kitka on tyylikäs miesten 100% merinovillaneule, joka on valmistettu Suomessa. Tämä neule on täydellinen valinta niin arkeen kuin luonnossa liikkumiseen. Ohut neule sopii hyvin kerrospukeutumiseen tai käyttöön sellaisenaan. Villapaidassa on joustinneulotut hihansuut ja helma sekä pyöreäpääntie.

Merinovilla sitoo tehokkaasti lämpöä ja eristää kylmältä. Tämän ansiosta neule toimii erinomaisena välikerroksena kuori- ja talvitakin alla. Merinovilla siirtää myös tehokkaasti kosteutta pois iholta ja antibakteeristen ominaisuuksien ansiosta vaatteen raikastamiseen riittää usein pelkkä tuuletus. Merinovilla on pehmeää, joten se sopii myös herkkäihoisille.

  • Valmistettu 100% merinovillasta
  • Suunniteltu ja valmistettu Suomessa
  • Pyöreä pääntie
  • Helmassa ja hihansuissa joustinneulosta
  • Brodeerattu Anar-logo rinnassa
  • Sopii hyvin neljään vuodenaikaan
Hinta:99.00 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
S2 kpl
L4 kpl
XL4 kpl
XXL4 kpl

Suosittelemme myös

Anar Garra naisten merinovilla-asu

anar_garra_naisten1.jpg&width=280&height=500
Anar Garra on lämmin ja hengittävä merinovilla-asu alimpaan kerrokseen. Joustava ja sileä materiaali siirtää kosteuden iholta ja hengittää tehokkaasti. Merinovilla pysyy lämpimänä ja mukavana myös kosteissa oloissa, joten se sopii erinomaisesti aluskerrastoksi myös aktiivisemille reisuille ja veneilyyn..
Hinta: 99.00 €

Zent kiristämätön merinovillasukka, harmaa

zent_124_merinosukka_harmaa1.jpg&width=280&height=500
Kiristämätön merinovillasukka päivittäiseen käyttöön. Hellä varsi on valmistettu ylhäältä asti ilman kiristävää pantaa ja pito jakautuu koko matkalle, näin sukan varsi ei aiheuta puristusta ja painetta jalkaan. Ohut ja kiristämätön sukka sopii päivittäiseen käyttöön sekä unisukaksi.

Pitävä, mutta hellä..
Hinta: 7.95 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »