Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Villapaita "Lillehammer", 80% villa

Paksu perinteinen villapaita korkealla kauluksella. Erittäin hyvä paita eräilyyn ja vesille, mutta varsin tyylikäs pitää vaikka päivittäisenä arkipaitana.

Karstavillalangasta valmistettu paita on kuohkea ja erittäin lämmin. Ilmava neulos luo eristävän ilmakerroksen joka sitoo kehon lämmön vaatekerrosten väliin ja päästää kosteuden poistumaan alemmasta kerroksesta. Villan hyvät luonnolliset ominaisuudet pitävät paidan lämmittävänä myös kostuessa ja se pysyy pitkään raikkaana pelkän tuuletuksen avulla.

Perinteinen vaalea väritys, meleerattu luonnonvalkoinen.

Materiaali: 80% villa, 20% polyesteri

Konepesu 30°C (hieno-/villapesu)

Valmistettu EU:ssa.

Hinta:79.99 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
M4 kpl

Suosittelemme myös

Britti villapaita, harmaan sininen, ylijäämä

britti_villapaita_sini.JPG&width=280&height=500
Britannian armeijan villapaita vastaa kotimaista M83 villapaitaa lähes täydellisesti. Laadullisesti paidat on hyviä, aitoa armeijan kamaa. Paidat on käytettyjä, joten hinta on paidan laatun nähden varsin edullinen. Jossain paidoissa saattaa olla ommeltuna erilaisia merkkejä hihaan, mutta ne on yleensä..
Hinta: 29.90 €

Anar Muorra miesten merinovilla-asu

Anar_Muorra_miesten_merinovilla-asu_1200x.jpg&width=280&height=500
Anar Muorra on lämmin ja hengittävä merinovilla-asu alimpaan kerrokseen. Joustava ja sileä materiaali siirtää kosteuden iholta ja hengittää tehokkaasti. Merinovilla pysyy lämpimänä ja mukavana myös kosteissa oloissa, joten se sopii erinomaisesti aluskerrastoksi myös aktiivisemille reisuille ja veneilyyn..
Hinta: 99.00 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »