Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

BW housuvyö, ylijäämä



Saksan armeijan nahkainen housuvyö. Väritykseltään musta metallisella soljella. Solki säädetään oikealle pituudelle jonka jälkeen vyö suljetaan pujottamalla soljen koukku vyön toisessa päässä olevaan lenkkiin. Helppoa ja nopeaa. 

Ilmoitettu pituus on maksimi, johon vyö yltää. Lyhyemmäksi vyötä voi säätää portaattomasti vaikka kuinka paljon. Ylimääräisen vyönpätkän voi katkaista, jos haluaa ja on varma, ettei lisäkiloja myöhemmin kerry. 

Laatuluokat:
II-laatuisessa vyössä havaittavissa nahan kulumista ja pientä vääntymistä (kuva 2)
III-laatuisessa vyössä huomattavaa kulumista, nahan vääntymistä sekä kolhuja (kuva 3)

Vyöt ovat käytettyä ylijäämää. Nahka on saksalaiseen tapaan jämäkkää tavaraa. Kunto vaihtelee vähän käytetystä kulahtaneeseen josta pinnan mustaa on kulunut pois. Tällä hintaa silti topakka käyttövyö.

Leveys n. 3cm.

Hinta alk.4.95 €

Vaihtoehdot

Tuote Hinta Varastosaldo
II-laatu 90 cm6.95 €5 kpl
III-laatu 90 cm4.95 €7 kpl

Suosittelemme myös

Britti Windproof Smock, MTP, ylijäämää

britsmock_mtp_kaytetty.jpg&width=280&height=500
Brittiläinen tuulenpitävä maastotakki on monipuolinen ja käytännöllinen takki lähes kaikkeen eräilyyn. Väljästi mitoitetun takin alle mahtuu lisäämään kerroksia viileässä säässä ja ilmava leikkaus mahdollistaa hyvän hengittävyyden kesällä.
Kangas on valittu riittävän tiiviiksi pysäyttämään tuulen, mutta..
Hinta: 49.90 €

Turkki M2021 kenttätakki fleece-vuorilla, ylijäämä

turkki_m2021kenttatakki_fleece1.jpg&width=280&height=500
Maastokuvioitu kenttätakki viileään säähän. Ulkopinta hengittävää ripstop kangasta ja sisällä fleece-vuori. Ylijäämätavaraksi tämä takki on melko moderni ja hintaansa nähden erittäin hyvä asuste viileään säähän.

Tilava huppu joka voidaan piilottaa kaulukseen
Vetoketjutasku molemmissa hihoissa
Vetoketjulliset..
Hinta: 39.90 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »