Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

SA-miehistövyö, kotimainen, ruskea



SA-mallin miehistövyö

SA miehistövyön mallin mukaisesti Suomessa valmistettu nahkainen miehistövyö. 

Tuplapiikkisen messinginvärisen soljen piikit ovat kiinteästi akselissa, joten rasitus kohdistuu tasaisesti molempiin piikkeihin vähentäen nahan venymistä.

Huom. Ilmoitettu pituus on vyön kokonaispituus päästä päähän. Pisin käyttöpituus n. 5 cm vähemmän. Vyön kokonaispituus löytyy stanssattuna soljen alusläpästä.

Leveys: n. 43mm
Paksuus: n. 3mm
Säätövara n. 26 cm / 9 reikää

Valmistettu Suomessa.

Hinta:32.90 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
105cm20 kpl
115cm10 kpl
125cm14 kpl
135cm15 kpl
145cm11 kpl

Suosittelemme myös

SA M05 alussukka

sa_m05alussukka.JPG&width=280&height=500
Suomen armeijan M05 alussukka. Kestävä merinosukka kovaan käyttöön. Toimii erinomaisesti alussukkana vaelluskengässä toisen sukan alla, mutta myös mukava ja laadukas sukka ihan päivittäiseen käyttöön.
Väri musta ja varressa armeijan tyyliin raidat kokojen mukaan (0 raitaa - 37-39, 1 raita - 40-42, 2..
Hinta: 12.95 €

Kenttäpoolo M91 musta

m91_kenttapoolo1.jpg&width=280&height=500
Suomen armeijan poolopaita on suunniteltu käytettäväksi ihoa vasten teknisenä aluskerrastona. Kangas on hengittävä ja lämmin, vetoketjullisen kauluksen saa taitettua kätevästi tarvittaessa. Kotimaisella mitoituksella tehty paita on käytännöllinen ja mukava päällä, pitkä selkämys pysyy aisoissa kovemmassakin..
Hinta: 59.90 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »