Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

SA brodeerattu arvomerkkilaatta tarrapohjaan



SA arvomerkki tarrapohjaan. Erittäin siististi brodeerattu merkki sopii M05 maastoasuun, mutta toki tämän voi kiinnittää mihin tahansa tarrapohjaan.

Valikoimassa seuraavat Suomen armeijan arvomerkit:
Korpraali, Alikersantti, Kersantti, Ylikersantti, Vääpeli
Vänrikki, Luutnantti, Yliluutnantti, Kapteeni, Majuri

Värit: pohja oliivinvihreä, arvomerkki kulta

Merkissä tarran koukkupuoli (karkea).

Mitat: 30 x 85 mm

Hinta:4.95 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
Korpraali138 kpl
Alikersantti41 kpl
Kersantti200 kpl
Ylikersantti59 kpl
Vääpeli116 kpl
Vänrikki71 kpl
Luutnantti54 kpl
Yliluutnantti46 kpl
Kapteeni50 kpl
Majuri82 kpl

Suosittelemme myös

SA M83 villapaita vihreä

sa_m83villis_oliivi1.JPG&width=280&height=500
Suomen armeijan käytössä oleva mukava ja kestävä villapaita. Tämä on nykyinen malli, jossa olkapäillä ja kyynärpäissä kangasvahvisteet. Malli otettiin briteiltä, kun hyvän olivat kerran kehittäneet ja sieltä niitä puolustusvoimillekin on toisinaan tullut. Meille nämä tehdään Suomessa perinteisellä intin..
Hinta: 89.95 €

M05 Tactical "Hunter" pakkashousut, lumikuvio

pakkashousut_m05hunter_lumi1.jpg&width=280&height=500
M05-pakkashousut ovat tutut armeijasta ja ne on valmiina kovimpiin pakkasiin. Nämä Suomen sotaväenkin vuolaasti kehumat henkselihousut ovat omiaan pilkki- tai hirvipassihommiin. Housut on erittäin helppo pukea päälle ja riisuakin, vaivaton heittää päälle vaikka passipaikalla. Näppärät, maastoon sulautuvat..
Hinta: 214.90 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »