Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

SA brodeerattu arvomerkkilaatta tarrapohjaan



SA arvomerkki tarrapohjaan. Erittäin siististi brodeerattu merkki sopii M05 maastoasuun, mutta toki tämän voi kiinnittää mihin tahansa tarrapohjaan.

Valikoimassa seuraavat Suomen armeijan arvomerkit:
Korpraali, Alikersantti, Kersantti, Ylikersantti, Vääpeli
Vänrikki, Luutnantti, Yliluutnantti, Kapteeni, Majuri

Värit: pohja oliivinvihreä, arvomerkki kulta

Merkissä tarran koukkupuoli (karkea).

Mitat: 30 x 85 mm

Hinta:4.95 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
Korpraali132 kpl
Alikersantti20 kpl
Kersantti190 kpl
Ylikersantti52 kpl
Vääpeli75 kpl
Vänrikki56 kpl
Luutnantti34 kpl
Yliluutnantti38 kpl
Kapteeni29 kpl
Majuri85 kpl

Suosittelemme myös

SA karvalakki, harmaa, ylijäämä

sa_karvalakki_harmaa1.JPG&width=280&height=500
Klassikko Suomen armeijan varustuksesta. Harmaa karvalakki on tyylikäs ja lämmin asuste myös siviilissä.
Huom! Kokovaihtoehdot lakkiin merkattuna kokona (pään ympärys senteissä). Kannattaa valita ainakin kokoa isompi kuin oman pään mitta sillä lakit ovat käytettyjä ja usein aavistuksen kutistuneita..
Hinta: 16.50 €

SA komentovyö "rähinäremmi", ylijäämä

sa_komentovyo_rahinaremmi.JPG&width=280&height=500
Suomen armeijan komentovyö, tuttavallisemmin rähinäremmi. Upseereiden käyttämä sotilasvyö on univormun päällä pidettävä nahkavyö jossa oikean olan yli kulkee lisätuki. Nykyään vyötä ei yleisesti palveluksessa käytetä, mutta tyyliä ja särmää jämäkkyyttään vyö ei ole menettänyt ajan saatossa. 
Vyössä..
Hinta: 89.00 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »