Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Boonie M05 yksivärinen, vihreä

Boonie SA M05 malli vihreänä

Booniehan on lierihattu, joka kehitettiin alun perin toisen maailmansodan jälkeen sotilaskäyttöön. Tunnetuksi sen tekivät USA:n erikoisjoukot Vietnamin sodan aikana, jossa sen muoto sulautui hyvin viidakon epäsäännöllisiin kuvioihin. Sittemmin moni maa on ottanut boonien käyttöön. Niin myös Suomen puolustusvoimat.

Suositun lakin vihreä version on valmistettu kevyestä ja kestävästä Ripstop kankaasta. 

Koot:

S = 54-56
M = 57-59
L = 60-62
XL = 63-65

Koot ovat reiluja ja säätövarakin suurempi kuin tuo 3 numeroa. Kokotaulukon mukaan valittuna lakki istuu asiaan kuuluvan väljästi ja se kiristetään päähän takana olevalla kiristyksellä.


Materiaalit: 50% polyesteri, 50% puuvilla

Pesunkesto 60°C

Hinta:36.90 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
54-56 (S)1 kpl
60-62 (L)1 kpl

Suosittelemme myös

Miesten alushousu, 50% merinovilla, musta

masculin_merinokerrasto_housut1.JPG&width=280&height=500
Ohuet aluskerraston housut 50% merinovillakankaasta. Housut siirtävät kosteuden pois iholta ja säilyttävät mukavan lämpimän tunteen lämpötilan ja aktiivisuustason vaihdellessa. Erittäin nopeasti kuivuva. Miesten malli sepalauksella. Pitkälahkeinen.
Simppeli malli sopii käytettäväksi alimpana kerroksena..
Hinta: 39.00 €

Bunkkeri Pro SA karvalakki M05

bunkkeripro_m05talvilakki1.JPG&width=280&height=500
Ennakkotilaus! Toimitukset alkavat viikoilla 48-49
Bunkkeri Pro Mil - M05 talvilakki
Pakkasenpitävä talvilakki M05 digicamokuosilla mallia puolustusvoimat. Kovaan käyttöön tehty, hyvin maastoutuva päähine talvisiin koitoksiin. PVn spesifikaation mukainen malli ja materiaalit.
Turkisläpät voidaan kääntää..
Hinta: 39.95 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »