Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

SA M83 palveluspuvun takki, ylijäämä

Klassinen harmaa kevyt palvelustakki Suomen armeijalta. Särmän ja ryhdikkään näköinen vaate, valmistettu laadukkaista materiaaleista. Kauluslaattoja takeissa on sekalainen seurakunta, joten niitä ei eritellä. 

Koot merkattuja kokonumeroita. Jos kolminumeroisessa muodossa, esim. (9)54, suluissa oleva luku kertoo pituuden. Kaksi viimeistä numeroa normaali leveyskoko. Koot ovat sotilaallisen napakoita, joten kannattaa ottaa mieluummin yhtä isompi kuin mihin on tottunut.

Pituudet henkilön pituuden mukaan:

5 = 150-160cm
6 = 160-170cm
7 = 170-180cm
8 = 180-190 cm
9 = 190-200 cm

Materiaalit: 65% villa, 35% polyesteri

Katso myös: SA M83 palveluspuvun housut

Suomen armeijan ylijäämää. Pääosin hyväkuntoista kampetta.

Hinta:19.50 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
(7)503 kpl
(8)501 kpl

Suosittelemme myös

3-kerros lämpöpohjalliset

pohjalliset_3kerros.JPG&width=280&height=500
Lämpöpohjalliset 3-kerros rakenteella. Päällinen huopaa, keskiosa lateksivaahtoa ja pohja alumiinia. Eristää jalkapohjan maasta tulevalta kylmyydeltä. 
Valmistettu EU:ssa
Hinta: 4.50 €

Itävaltalainen poolopaita, ylijäämä

itavalta_poolopaita2.jpg&width=280&height=500
Tosi hyvän mallinen poolopaita vetoketjullisella kauluksella. Itävaltalainen poolo on malliltaan hieman samankaltainen kuin kotimainen M91 kenttäpoolo, molemmista selkämystä on jatkettu pidemmäksi. Tämän ominaisuuden ansiosta alaselkä pysyy suojattuna kovemmassakin menossa.
Materiaali on joustavaa...
Hinta: 9.95 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »