Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

SA M05 alussukka, vihreä

Vihreä versio Suomen armeijan M05 alussukasta. Kestävä merinosukka kovaan käyttöön. Toimii erinomaisesti alussukkana vaelluskengässä toisen sukan alla, mutta myös mukava ja laadukas sukka ihan päivittäiseen käyttöön.

Väri musta ja varressa armeijan tyyliin raidat kokojen mukaan (0 raitaa - 37-39, 1 raita - 40-42, 2 raitaa - 43-45, 3 raitaa - 46-48).

Materiaalit: 48% merinovilla, 27% polyamidi, 20% polypropyleeni, 5% elastaani

Valmistettu Suomessa!

Valmistaja: Sukkamestarit

Hinta:13.90 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
37-395 kpl
40-424 kpl
43-452 kpl
46-484 kpl
49-513 kpl

Suosittelemme myös

Mil-Tec Assault reppu, 36L, CIV-TEC® WASP I

assault_iso_waspz3a1.jpg&width=280&height=500
Uudistettu Assault Large Pack tehokkaasti naamiovalla CIV-TEC® WASP I maastokuviolla!
Kuorikankaan lisäksi maastokuvio peittää nyt myös PALS nauhakujastot, kantokahvat, tarrapohjan sekä kiristysremmit. Kantolaitteen ominaisuuksia on parannettu lisäämällä rintaremmi, särmäysnauhat hihnoihin sekä roskilta..
Hinta: 54.90 €

Arctixsport Hunting merinovillasukat

arctixsport_hunting_merinosukka1.jpg&width=280&height=500
Arctixsport Hunting merinovillasukat vaativiin olosuhteisiin. Pehmeä frotee pitää jalat lämpimänä ja kuivana sekä ehkäisee hiertymien syntymistä. Pitkä varsi pitää sukan tukevasti paikoillaan puristamatta. Sukat sopivat erittäin hyvin ympärivuotiseen erä- ja vaelluskäyttöön.
Materiaalit: 40% merinovilla..
Hinta: 12.95 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »