Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

SA nahkakintaat, ylijäämä



SA vuorittomat nahkakintaat, tunnetaan myös nimellä noukkarit. Vahvasta nahasta valmistettuja kintaita käytetään kylmän sään käsineiden uloimpana kuorena, eli näiden alla voi kerrostaa lapasia tai muita käsineitä tarpeen mukaan. Suojaa käsiä viimalta, lumelta ja kosteudelta.

Kaksi mallia: Liipaisinsormella ja ilman. Liipaisinsormelliset vaihtoehdot merkitty lisämerkinnällä (liipaisinsormella)

Liipaisinsormi (oikeassa kädessä) taittuu hanskan päälle tarranauhalla ja se voidaan oikaista käyttöön tarvittaessa. Kintaan suulla kiristysnauha ja erillinen nauha/lenkki josta käsineet saa roikkumaan esim. ranteeseen. Ranteen kiristys tarranauhalla. Huom. tämä ominaisuus vain vaihtoehdoissa joissa lisämerkintä "(liipaisinsormella)".

Mitoitus väljä, alle mahtuu toiset käsineet esim. paksut lapaset.

Hyväkuntoista ylijäämää, varastoinnin jälkiä saattaa esiintyä.

Hinta:19.95 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
8 (S)1 kpl

Suosittelemme myös

Karvalakki aitoa nahkaa/tekoturkis, valkoinen

Karvalakki_vuohennahka_valkoinen_tytolla_1200x.jpg&width=280&height=500
Perinteiseen malliin valmistettu vuohennahkainen karvalakki keinoturkiksella. Tiivis nahkapinta suojaa tuiskua vastaan ja muhkea keinoturkisreunus estää viimaa pieksemästä kasvoja. Pää pysyy lämpimänä ja järki juoksee kovemmassakin pakkasessa. Sisällä sileä tikkivuori. 
Korvaläpissä kuulorei'ät, jotka..
Hinta: 59.95 €

Britti Anti-Flash suojasormikkaat, käyttämätön yljäämä

brit_antiflash_sormikkaat_valk1.JPG&width=280&height=500
Royal Navyn suoja-asuun kuuluvat käsineet suojaavat käyttäjän lyhytkestoiselta kuumuudelta. Palosuojatut käsineet ovat osa merivoimien aluksilla käytettävään "Anti-flash gear" suoja-asua.
Käsineen kämmenosa on valmistettu ohuesta ja notkeasta nahasta. Otetuntuma on erittän hyvä ja näillä onnistuu tarkempikin..
Hinta: 9.95 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »