Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Bunkkeri Pro SA kenttälakki M05



Bunkkeri Pro Mil - SA kenttälakki M05

Puolustusvoimien spesifikaation mukainen Kenttälakki M05. Tunnetaan myös nimellä sorsalakki. M05 -kuosilla varustettuna lippis on erittäin hyvä naamiointiväline Suomen metsiin.

Koot:

M = 56-60 (55-61)
L = 60-64 (59-65)

Säätövara on todellisuudessa vielä suurempi eli pari numeroa pois minimikoosta ja pari numeroa lisää ilmoitettuun maksimikokoon (suluissa). Lakki ei näytä ihan yhtä elegantilta, jos joudutaan säätämään ihan äärirajoille. Mitoituksessa on otettu huomioon kankaan kutistuminen pesussa, joten uusi lippis näyttää vähän reilulta.

Materiaalit: 50% polyesteri, 50% puuvilla

Tuote kuuluu Erärepun omaan BUNKKERI PRO Mil -sarjaan

Bunkkeri Pro -tuotteet on suunniteltu toimimaan kenttä- ja eräolosuhteissa. Mil-sarja noudattaa tinkimättä puolustusvoimain materiaali- ja laatustandardeja. Niihin ei ole tehty omia virityksiä, joten ne näyttävät ja toimivat samoin kuin PV:n originaalit.

Hinta:29.95 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
60-64 (L)13 kpl

Suosittelemme myös

SA M82 pilottitakki, ylijäämä

sa_ilmavoimien_pilottitakki1.JPG&width=280&height=500
SA M82 vihreä pilottitakki Suomen armeijalta. Se astui palvelukseen vähän Hawk-harjoituskoneiden jälkeen. Draken- ja Mig 21Bis-hävittäjien vielä jyristessä taivaalla. Mukava takki pitää myös vähän vähemmän lennokkaissa hommissa.
Taskuja on viisi. Rintataskut (2 kpl) avautuvat viistosti kohti takin kokopitkää..
Hinta: 69.90 €

M05 Tactical SA M05 lumipuvun takki

sa_m05_lumipuvuntakki1.JPG&width=280&height=500
Lumipuku M05 takki
Suomen armeijan M05 lumipuvun takki. Talviseen naamiointiin suunniteltu lumipuku on helppo vetää muun talvivaatetuksen päälle, jolloin se tarjoaa lumikuvion lisäksi mukavan lisäsuojan kosteutta ja tuulta vastaan. Hihojen sisällä lumisuojat sekä vyötäröllä, hupussa ja helmassa säädettävä..
Hinta: 119.00 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »