Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Sadeasu PU-PVC, vihreä



Perinteinen hupullinen sadeasu mukavan notkeasta kankaasta. Hienoisesti joustava asu on helppo pukea päälle sateen yllättäessä ja leikkaus on riittävän väljä kerrospukeutumista varten. 

Hupun kasvoaukon kiristys nauhoilla ja takin vetoketjun suojana nepparilista. Housujen vyötäröllä kuminauha ja kiritysnauhat. Takin hihoissa ja housun lahkeissa heijastinraidat. 

• Materiaali PU-PVC 190-200g/mm2
• Vedenpitävyys 5000mm
• Hengittävyys 3000mm
• Paino 840g ( M )
• Ympäristöystävällinen materiaali
• Materiaalin paksuus 0,49mm

Hinta:49.90 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
S 023 kpl
M 033 kpl
L 041 kpl
XL 051 kpl
XXL 062 kpl

Suosittelemme myös

Britti kalvohousut, DPM desert, käyttämätön ylijäämä

brit_desdp_kalvohousu1.jpg&width=280&height=500
Brittien kevyet märän sään kuorihousut hengittävällä kalvolla. Valmistettu kevyestä, mutta kestävästä kolmikerroslaminoidusta kankaasta. Väljän leikkauksen ansiosta housut on helppo pukea muun vaatetuksen päälle.
Kalvolliset kuorihousut päästävät höyryä poistumaan vaatekerroksien välistä, joten nämä..
Hinta: 19.90 €

Mil-Tec sadeviitta, Rip Stop, eri värejä

miltec_sadeviitta_oliv1.jpg&width=280&height=500
Monikäyttöinen sadeviitta vahvasta Rip Stop kankaasta. Viitta pakkautuu mukana tulevaan pussiin ja se on kätevä ottaa reissuun. Nopea ja helppo pukea kun sade yllättää, hupullinen viitta suojaa hyvin sateelta ja tuulelta.
Reunat avautuvat neppareilla joiden avulla viitasta saa tehtyä teltan tai katteen..
Hinta: 39.50 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »