Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Saapassyylinki, huopa, varrellinen malli (80% villa)



Saapassyylinki, huopa, varrellinen

Lämmin syylinki saappaaseen tai muuhun jalkineeseen. Se mukautuu jalan muotoihin ja pysyy hyvin paikoillaan. Syylinki imee tehokkaasti sukista tulevan kosteuden ja pitää alla olevat sukat kuivina ja lämpiminä. Huopa eristää tehokkaasti kosteanakin, joten se soveltuu hyvin reissuille, jossa ei aina pääse varusteita huoltamaan tai kuivaamaan.

Kun sitten pääset nuotion tai jonkin muun lämmönlähteen ääreen, kannattaa laittaa syylingit kuivumaan. Höyry nousee ja huopa on pian taas rutikuivaa. Varrellinen malli sopii hyvin saappaan irroitettavaksi huopavuoreksi. 

Materiaali on villahuopa, jossa on 20% keinokuituja kestävyyttä tuomassa. Tuote tehdään Suomessa.

Materiaali: 80% villa, 20% keinokuidut

Paksuus: 3-6 mm

Valmistettu Suomessa.

Hinta:36.90 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
37-381 kpl
39-401 kpl

Suosittelemme myös

BW/Kanada saapassyylinki, huopa, varrellinen, käyttämätön ylijäämä

BW_varrellinen_huopasyylinki_800x.JPG&width=280&height=500
Saksan tai Kanadan armeijan lämmin syylinki saappaaseen tai muuhun jalkineeseen. Huopa imee tehokkaasti sukista tulevan kosteuden ja pitää alla olevat sukat kuivina ja lämpiminä. Koska huopa eristää tehokkaasti kosteanakin, soveltuu syylinki hyvin reissuille, joilla ei aina pääse varusteita huoltamaan..
Hinta: 19.95 €

Britti ECW sukat, villa, käyttämätön ylijäämä

brit_ecw_sukat_kayttamaton1.jpg&width=280&height=500
Erittäin lämpimät villasukat Brittien ECW vaatetusjärjestelmästä. Tuhti villafroteesukka pitää jalat lämpimänä ja kuivana kovassakin kelissä. Aivan loistava sukka saappaaseen, näissä ei jalat hierrä tai palele.
Ilmava rakenteen ja sisäpinnan lenkkineuleen ansiosta sukat sitovat lämpöä ja poistavat kosteutta..
Hinta: 14.90 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »