Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Arctixsport Comfort lyhytvarsi merinovillasukat

Merinovillainen lyhytvarsisukka istuvalla muotoilulla. Kärki, päkiä ja kanta pehmustettu froteeneuleella joka ehkäisee hiertymiä ja pehmentää askelta. Jalkaterässä ohuempi neule leveällä resorilla. Napakan joustava materiaali pysyy hyvin jalassa, mutta ei aiheuta ikäviä painekohtia tai puristusta.

Materiaalit: 55% merinovilla, 29% akryyli, 15% polyesteri, 1% elastaani

Hinta:5.95 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
39-4230 kpl
43-4618 kpl

Suosittelemme myös

Froteepohjasukka, villa, tummanharmaa

blueshop_villafroteesukka1.JPG&width=280&height=500
Ulkoasultaan hieman karu, mutta ominaisuuksiltaan erittäin toimiva villafroteesukka ympärivuotiseen käyttöön. Sukka on runsaasta villasta huolimatta erittäin kestävä ja se sopii hyvin esim. työkenkään. Pohjan lenkkineule pitää jalan kuivana ja lämpimänä.
Varressa pito koko matkalta. Jalkaterä pohjasta..
Hinta: 12.95 €

Villahirvi eräsukka, musta

erasukka_villahirvi_musta_-_muokattu.jpg&width=280&height=500
Villahirvi eräsukka
Villafroteepohjainen erä- ja vaellussukka on muotoiltu pysymään paikallaan jalassa ja kestämään kovaa käyttöä. Froteepohja suojaa hyvin hiertymiltä ja villa siirtää tehokkaasti kosteutta pois. Ohut päällysosa hengittää ja poistaa nopeasti kävellessä syntyvää liikaa lämpöä.
Sukka..
Hinta: 12.95 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »