Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Villafroteehousu oliivi miesten

Villafroteinen väliasu- ja alushousu sepalusaukolla

Ihanteellinen vaate talviseen liikuntaan, retkeilyyn ja ulkona työskentelyyn, jossa työskentelyjaksot ja lepojaksot vuorottelevat sekä pidempäänkin paikoillaan oloon. Toimii erinomaisesti vaativassa retkeilyssä, jossa vaatteita ei päästä huoltamaan säännölllisesti.

Sisäpuolella ilmava villainen froteeneulos, jonka ansiosta kosteus pääsee nopeasti pois alapuolelta pintakerrokseen haihtumaan. Säilyttää lämpimyytensä kostuneenakin ja kuivuu nopeasti hikoilemisen päätyttyä. 

Voidaan käyttää suoraan iholla alushousuna tai teknisen kerraston päällä välihousuna. 

Leveä alta froteeneulottu kuminauha pitää housut hyvin ylhäällä.

Materiaali villafrotee 165g/m2, 65% villa, 20% polyesteri ja 15% polyamidi.
Konepesu 40 C.

Hinta:29.00 €37.90 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
XS3 kpl

Suosittelemme myös

Anar Muorra miesten merinovilla t-paita, musta

anar_merinovillatpaita_miesten1.jpg&width=280&height=500
Anar Muorra ohut ja mukavan tuntuinen miesten merinovillainen t-paita. Materiaali on 100% 150 g merinovillaa. Pehmeä ja miellyttävä merinovilla ei kutita tai hiosta ja kuivuu nopeasti, mutta lämmittää myös kosteana. Merinovillainen t-paita lämmittää kylmällä säällä ja siirtää tehokkaasti kosteutta pois..
Hinta: 39.00 €

Tesema Merino Sport

tesema_merinosport.jpg&width=280&height=500
Ympärivuotiseen käyttöön suunniteltu merinovillasukka. Sukan varsi, kanta, pohja ja kärki on pehmeää ja tehokkaasti kosteutta siirtävää merinovillafroteeta. Jalkapöytä ohuempaa neuletta, jonka ansiosta sukka on todella mukava pitää jalkineessa. Pohja on vahvistettu kestämään vaativaakin käyttöä, erinomainen..
Hinta: 12.95 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »