Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Britti maastohousut, Tropical, Desert DPM, ylijäämä



Kevyet taisteluhousut vaalealla aavikkokuviolla, Brittien varastoista. Pehmeää ja ilmavaa materiaalia, joten sopii hyvin kesähousuiksi lämpimään säähän. Malli on myös mukavan väljä ja erittäin hengittävä. Lahkeissa napeilla suljettavat reisitaskut ja ylhäällä normaalit etutaskut molemmin puolin. Vyötäröllä kiristysnauhat ja leveät vyölenkit.

Koot on ilmoitettu housuun merkityn mukaisesti lahkeen sisäsauma/vyötärö (esim. 75/80 cm). 

Käytettyä armeijan ylijäämää. 

Hinta:25.00 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
75/68 cm1 kpl
75/72 cm2 kpl
85/80 cm2 kpl

Suosittelemme myös

Britti AFV miehistön haalari, MTP, ylijäämä

brit_afvhaalari_mtp.jpg&width=280&height=500
Brittiläisellä  MTP kuosilla kuvioitu maastohaalari kevyestä ja hengittävästä kankaasta. Vuoriton haalari on suunniteltu panssariajoneuvomiehistön harjoitushaalariksi, mutta siviilikäytössä se sopii monipuolisesti naamiointiin tai työhaalariksi. 
Monitaskuinen haalari on leikkaukseltaan sopivan väljä..
Hinta: 69.95 €

Britti lierilakki, AT-Digital

brit_lierilakki_kapea_atd1.JPG&width=280&height=500
Brittien lierilakin mallilla valmistettu kevyt ja hengittävä hattu kesäiseen säähän.  Muistuttaa suosittua jenkki boonieta, mutta lieri on hieman kapeampi ja päältä hieman pyöreämpi. Reunaa kiertää nauha johon voi tarpeen vaatiessa laittaa vaikka lisänaamiointia. 
Koot hieman pieniä, joten voit ottaa..
Hinta: 15.75 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »