Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

SA kauluspaita M91 pitkähihainen, oliivi, käyttämätön ylijäämä

Oliivinvihreä Suomen armeijan kauluspaita, PAITAPUSERO/M91. Siisti ja särmä paita laadukkaista materiaaleista. Sopii käytettäväksi sellaisenaan tai esim. villapaidan alla. 

Vaihtoehtojen kokomerkinnät:

Vaihtoehtoina paitaan merkitty kauluskoko ja suluissa paidasta mitattu rinnanympärys. Mitoissa voi esiintyä pientä vaihtelua valmistajien välillä. Voit mitata sopivasta paidasta rinnanympäryksen ja verrata vaihtoehdossa ilmoitettuun mittaan.

Materiaalit: 65% polyesteri, 35 % puuvilla

Käyttämätöntä armeijan ylijäämää. Värisävyt vaihtelevat hieman valmistajien välillä, osa hieman vaaleampia ja osa tummempia. Joissain paidoissa hihassa Suomen valtiolippu hihamerkki.

Hinta:39.90 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
37-38 (108 cm)6 kpl
39-40 (114 cm)5 kpl
41-42 (120 cm)24 kpl
43-4424 kpl
47-484 kpl

Suosittelemme myös

SA M82 pilottitakki, ylijäämä

sa_ilmavoimien_pilottitakki1.JPG&width=280&height=500
SA M82 vihreä pilottitakki Suomen armeijalta. Se astui palvelukseen vähän Hawk-harjoituskoneiden jälkeen. Draken- ja Mig 21Bis-hävittäjien vielä jyristessä taivaalla. Mukava takki pitää myös vähän vähemmän lennokkaissa hommissa.
Taskuja on viisi. Rintataskut (2 kpl) avautuvat viistosti kohti takin kokopitkää..
Hinta: 69.90 €

Kenttäpoolo M91 sininen, Origopro

m91_kenttapoolo3.jpg&width=280&height=500
Suomen armeijan poolopaita on suunniteltu käytettäväksi ihoa vasten teknisenä aluskerrastona. Kangas on hengittävä ja lämmin, vetoketjullisen kauluksen saa taitettua kätevästi tarvittaessa. Kotimaisella mitoituksella tehty paita on käytännöllinen ja mukava päällä, pitkä selkämys pysyy aisoissa kovemmassakin..
Hinta: 59.90 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »