Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Hiihto- ja ulkoilurukkanen "Hirvi" (Alces alces) softshell-/nahkarukkanen



Lämmin ulkoilurukkanen suomalaisen taiteilijan hirvi-kuvituksella. 

Laadukkaan rukkasen ominaisuudet on suunniteltu kotimaan keleihin ja monipuoliseen ulkoilukäyttöön. Hiihto, laskettelu, sauvakävely ja kaikkinainen reippailu kylmissä oloissa on tämän rukkasen ominta käyttöaluetta.

Kestävä, vuohennahkainen kämmen antaa pitävän otteen. Käsineen selkämyksen joustava, tuulenpitävä ja kosteutta hylkivä Softshell suojaa säältä. Rannetta suojaa lämmin neopreeni. Sisällä on kevyttä ja lämmintä thermo-eristettä. Tässä on rukkanen kylmistä käsistä kärsivälle.

Kuvat on painettu sublimaatio-menetelmällä suoraan kankaaseen, joten ne kestävät käytön, pesut ja pakkaset.

30 pv alin hinta: 29.95 €

Hinta:29.95 €39.95 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
M (9)1 kpl
L (10)1 kpl
XL (11)1 kpl
XXL (12)1 kpl

Suosittelemme myös

Tsekkoslovakia nahkasormikkaat, käyttämätön, ylijäämä

tseslo_nahkahanska_rusk.JPG&width=280&height=500
Nahkahanskat Tsekkoslovakiasta. Ulkopinta ommeltu kokonaan ruskeasta nahasta ja sisäpuolella ohut ja pehmeä nukattu vuori. Näissä ei paljon hienouksia löydy ja hyvä niin, kunnon käyttöhanskat. 
Vaihtoehdot ilmoitettu hanskoihin merkattuina kokoina, suluissa hanskan ympärysmitta kämmenen kohdalta. Käyttämättömiä..
Hinta: 9.00 €

BW toppahanska nahkakärjellä, oliivi, hyväkuntoinen ylijäämää

bw_rukkanen_neuw2.JPG&width=280&height=500
BW toppahanska
Sakemannien laadukas topparukkanen talven rientoihin: laadukasta kangasta nahkakämmenellä sisällä keinoturkista juuri sopivasti. Erinomainen tuulenpitävyys, hyvä otetuntuma ja otteen pitävyys. Sopivan mittainen varsi suojaa hyvin myös ranteita ja kiristimellä saat varren tiukaksi, ettei..
Hinta: 15.95 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »