Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Tam-Silk merinovillasilkkiset pitkikset, miesten muut värit



Hengittävä ja lämmin merinovillahousu alimpaan kerrokseen. Joustava ja sileä materiaali siirtää kosteuden iholta ja hengittää tehokkaasti. Villan ominaisuuksien ansiosta housut pysyvät lämpimänä ja mukavana myös kosteissa oloissa, joten ne sopivat erinomaisesti aluskerrastoksi myös aktiivisemmille reisuille ja veneilyyn. Silkki tunnetaan paitsi sileydestään myös siitä, että se on luonnonkuiduista kestävin. Silkki lisääkin mukavasti merinovillaneuleen kestävyyttä. Myös silkki on lämmintä ja iholle merinovillaakin hellempää. 

Luonnonmateriaaleista valmistetut housut ovat myös hygieeniset ja ehkäisevät hajujen syntymistä. Sopivat ympärivuotiseen käyttöön.

 Materiaalit: 85% merinovilla, 15% silkki

Katso myös yhteensopiva Villasilkki-paita

Valmistettu Suomessa.

koko S, vyötärön ympärys 70-90 cm, vyötärö-lahjepituus 100 cm, haara-lahjepituus 70 cm
koko M, vyötärön ympärys 80-100 cm, vyötärö-lahjepituus 104 cm, haara-lahjepituus 72 cm
koko L, vyötärön ympärys 90-110 cm, vyötärö-lahjepituus 107 cm, haara-lahjepituus 75 cm
koko XL, vyötärön ympärys 100-120 cm, vyötärö-lahjepituus 112 cm, haara-lahjepituus 79 cm
koko XXL, vyötärön ympärys 120-140 cm, vyötärö-lahjepituus 120 cm, haara-lahjepituus 83 cm

Hinta:69.90 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
M harmaa1 kpl
L sinimusta1 kpl

Suosittelemme myös

Britti AFV miehistön alushousut, käyttämätön ylijäämä

611407_britti_pitkat_kalsarit_palosuojattu_1200x.jpg&width=280&height=500
Brittiarmeijan kalsarit eli tykit eli pitkät piiput. Perinteinen pitkälahkeinen alushousu lisälämmikkeeksi talven pakkasille. Malli on mukavan leveä; ei mikään slim fit.
Näissä on perinteinen kuminauha vyötäröllä. Ainakin tutkimissamme yksilöissä oli myös kuminauhan kanavassa aukko, josta nauha voidaan..
Hinta: 12.95 €

Tam-Silk lasten merinovillasilkkinen kypärämyssy

merinosilkki_lapsi_luva_1800x1800_ec3dc4f3-6005-49b4-8036-eff1514cf0a6_700x.webp&width=280&height=500
Ohut, sileä ja joustava alushuppu jossa materiaalina 85% merinovillaa ja 15% silkkiä. Materiaalien ansiosta hupun käyttömukavuus on erinomainen. Villainen huppu pysyy mukavan tuntuisena myös hieman kosteammassa ja se lämmittää sopivasti koko pään alueelta. Joustava huppu myötäilee päätä puristamatta..
Hinta: 29.90 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »