Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Britti villapaita, oliivi, ylijäämä

Britannian armeijan villapaita vastaa kotimaista M83 villapaitaa lähes täydellisesti. Laadullisesti paidat on hyviä, aitoa armeijan kamaa. Paidat on käytettyjä, joten hinta on paidan laatun nähden varsin edullinen. Jossain paidoissa saattaa olla ommeltuna erilaisia merkkejä hihaan, mutta ne on yleensä helppo ratkoa pois tarvittaessa. Pieniä parsimajälkiä voi joskus ilmetä. Näissä kun on harrastettu muutakin kuin pitsinnypläystä.

Vaihtoehtojen kokoina käyttäjän rinnanympärysmitta. Melko myötäinen malli, joten jos haluat väljemmän, voit ottaa omaa kokoa isomman vaihtoehdon. Koska nämä ovat käytettyjä, on koossa hieman vaihteluita. Jos puseroa on pesty enemmän, on se napakampi.

II-laatu, satunnainen koko vaihtoehdon tilaamalla saat kutistuneen tai kulahtaneen paidan satunnaisessa koossa. Yleensä pienempiä kokoja ja mahdollisesti huovuttuneita.

Materiaali: 100% villa tai 80% villa, 20% nylon.

Käytettyä ylijäämää.

Hinta:29.90 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
82 cm (erikoispieni)1 kpl
88 cm (XS)3 kpl
94 cm (S)7 kpl
100 cm (M)3 kpl
106 cm (L)1 kpl

Suosittelemme myös

BW housuvyö, ylijäämä

bw_housuvyo.jpg&width=280&height=500
Saksan armeijan nahkainen housuvyö. Väritykseltään musta metallisella soljella. Solki säädetään oikealle pituudelle jonka jälkeen vyö suljetaan pujottamalla soljen koukku vyön toisessa päässä olevaan lenkkiin. Helppoa ja nopeaa. 
Ilmoitettu pituus on maksimi, johon vyö yltää. Lyhyemmäksi vyötä voi säätää..
Hinta: 4.95 € - 9.95 €

SA M91 kauluspaita hihamerkillä, lyhythihainen, käyttämätön ylijäämä

sa_kauluspaita_lyhythih.jpg&width=280&height=500
Lyhythihainen Suomen armeijan kauluspaita.
Paidan hihaan kiinnitetty vaihtoehdossa ilmoitettu merkki.
Merkit: YK-merkki: pyöreä Yhdistyneet kansakunnat -tunnus n. 7,5 cm Pieni Suomen lippu: kansallislippu n. 4 x 2,5 cm Iso Suomen lippu: valtiolippu ja Finland teksti n. 7 x 5 cm
Materiaalit: puuvilla/polyesteri..
Hinta: 42.50 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »